Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Jak zdrowo żyć

2013-02-24 | Paweł

frazy kluczowe: zakupy, sklepy, żywność, ekologia

Nie jest tajemnicą, iż spora część żywności wytwarzanej na naszym globie jest produkowana w oparciu o genetycznie zmodyfikowane nasiona, nie stroni się także od nawozów sztucznych oraz herbicydów. Nie potrafimy sobie uświadomić, że wszystkie te czynniki są w szybki sposób gromadzone w roślinach, a potem przez nas konsumowane wraz z pięknie wyglądającymi rzodkiewką czy pomidorem.

Na szczęście w Europie wytwarza się coraz więcej żywności wolnej od nadmiernych ilości składników zagrażających życiu człowieka. Jest to tak zwana żywność ekologiczna, która musi spełniać surowe normy chemiczne. Zakładanych jest coraz więcej gospodarstw ekologicznych, które dzięki specjalnym dopłatom ekologicznym z Unii Europejskiej mogą z sukcesem konkurować na rynku. Naturalnie zdrowa żywność jest zazwyczaj droższa, a zbierane zbiory nie są tak obfite jak w przypadku tradycyjnego rolnictwa, jednakże właściwa edukacja oraz uświadamianie społeczeństwu o tym, że produkcja zdrowej żywności zaprocentuje wszystkim, przynoszą coraz lepsze efekty. Coraz więcej ludzi czyta informacje o składzie, spogląda, co na etykietach produktów jest napisane, zastanawia się, jaki wpływ na zdrowie ma zawartość wszystkich dodatkowych elementów.

Mało kto potrafi sobie uświadomić, że kluczem do zdrowego życia oraz świetnego samopoczucia bez żadnych chorób oraz dolegliwości jest zdrowe jak również prawidłowe odżywianie się. Wielkie znaczenie ma w tym przypadku przyjmowanie pożywienia o ściśle określonych porach oraz cykliczność jak również spożywanie na dzień przynajmniej jednego gorącego posiłku. Ale co istotniejsze, niezwykle ważne jest to, z jakiego typu surowców jak również półproduktów wyprodukowano nasze codzienne jedzenie.

Gdzie kupić zdrową żywność ekologiczną? W większych miastach takich jak Kraków, Poznań, Warszawa, czy Wrocław nie stanowi to już większego problemu. Sklep ze zdrową żywnością jest już niemalże w każdej dzielnicy. Tam nabędziemy pieczywo pieczone na zakwasie, zamówimy przetwory warzywne a także owocowe, zaopatrzymy się w produkty bezcukrowe, ekologiczne dżemy jak również konfitury, kawy jak również herbaty pochodzące z upraw kontrolowanych, słodziki. Każdy internetowy sklep ekologiczny posiada w swojej ofercie również żywność bezglutenowa niezbędna dla osób, których przewodowy pokarmowe nie akceptują glutenu. A ten składnik diety jest niestety obecny w wielu zbożowych produktach takich jak makarony, mąki, pieczywo. Gluten występuje w najpopularniejszych zbożach takich jak jęczmień, pszenica, żyto.

'

W obiektywie
zakupy
sklepy
żywność
ekologia

Warto zobaczyć: