Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Kręgosłup musi być zadbany

2014-02-03 | Franek

frazy kluczowe: zdrowie, medycyna, ortopedia, kręgosłup

Kręgosłup musi być zadbany. Wówczas wady postawy wywołane przez Wkładki ortopedyczne do butów, a także skolioza i lordoza nikomu nie będą groźne. Wady postawy kształtują się od małego – wiele godzin siedzenia przed telewizorem i komputerem, otyłość, brak ruchu na pewno spowodują, że pojawią się wady postawy, bóle kręgosłupa, czasem skolioza i lordoza. Rodzice powinni dbać o zdrowie własnego dziecka i nie pozwalać, aby dopadły je choroby kręgosłupa.

Od zdrowia całego kręgosłupa zależy zdrowie ludzkiego organizmu – skrzywienie kręgosłupa źle wpływa na układ oddechowy oraz serce. Niezwykle ważne są też stopy. Wkładki do butów oraz wkładki ortopedyczne dbają o zdrowie naszych stóp. Podobnie jak wygodne buty, najlepiej skórzane. Skórzane obuwie ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu, ponieważ w skórzanych butach stopy oddychają i mogą funkcjonować optymalnie. wady stóp również powinny być skórzane, a nie z tworzyw sztucznych. Sztuczne tworzywa przeszkadzają skórze oddychać. Dlatego warto dbać o skórę i j jej dobrostan.

Nie warto odkładać dbałości o stopy na czas późniejszy i nieokreślony. O stopy trzeba dbać od małego – gimnastykować je i zabiegać o ich dobrostan. Skolioza i lordoza, czyli skrzywienia kręgosłupa to przykry stan, dlatego koniecznie trzeba dbać o jego wyeliminowanie. Jeśli jednak skolioza jest zaawansowana to koniecznie należy poddać się operacji i rehabilitacji. Jest to rozwiązanie ostateczne oraz bolesne, ale konieczne. Zatem nie należy operacji odkładać w nieskończoność. Jest to trudna i bolesna sprawa, ale później można cieszyć się prostym kręgosłupem, prostym, pięknym i dającym możliwość poruszania się z gracją, bez bólu, wdzięcznie i pięknie.

Dlatego właśnie prosty kręgosłup jest tym, czego każdy człowiek chce i potrzebuje, tym, co umożliwia poruszanie się prosto, dobrze i w sposób pożądany. Wobec tego warto o to zadbać i nie mieć żadnych złudzeń co do tego, że kręgosłup będzie prosty sam z siebie – o prosty kręgosłup należy powalczyć – ćwiczyć, chodzić, pływać.

'

W obiektywie
zdrowie
medycyna
ortopedia
kręgosłup

Warto zobaczyć: