Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Maj 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Leczenie schorzeń nóg

2013-03-14 | Franek

frazy kluczowe: zdrowie, uroda, lekarstwa

Jak jesteśmy już przy ułomnościach układu krwionośnego przypatrzmy się nowoczesnym sposobom leczenia jednego z najpowszechniejszych schorzeń, którymi są żylaki. Czym są żylaki? To niezwykle niewygodny obrzęk żył kończyn dolnych. Żylak pojawia się w wyniku nadmiernego rozszerzania się żyły, co może skutkować pękaniem ścianek żyły oraz owrzodzeniami. Żylaki powodują wybrzuszanie się powłoki skórnej, a w konsekwencji skręcanie się żył. Najczęściej występującymi żylakami są żylaki kończyn dolnych lecz żylaki nóg to nie jedyny rodzaj żylaków. Często mamy również do czynienia z żylakami odbytu, a czasami z żylakami przełyku.

Życie gna naprzód i medycyna pozostaje za. Kilka miesięcy temu usłyszałem we Wrocławiu o wykorzystaniu genetycznie modyfikowanego lnu do produkcji zbawiennych opatrunków wykorzystywanych do leczenia trudno gojących się ran. Następnie zaś o dobroczynnych właściwościach nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 w wojnie z chorobami miażdżycowymi układu krążenia.

Nowatorską metodą, jaka oferuje w skuteczny sposób leczenie żylaków jest skleroterapia. Jest to tak naprawdę laserowe usuwanie żylaków. Leczenie to jest stosowane w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej a polega ono na wprowadzeniu do chorej żyły specjalnego preparatu, którego rolą jest wprowadzenie stanu zapalnego ściany żyły. W efekcie wywołania stanu zapalnego w tym miejscu powstaje skrzeplina, jaka tamuje dopływ krwi do żylaka, a to wywołuje jego zwłóknienie i z powodu braku dopływu krwi stopniowy zanik. Niekonieczna jest wówczas operacja żylaków.

Często schorzenia związane z żylakami dokucza na tyle, że niezbędna jest rehabilitacja we Wrocławiu by powróciły do normalnej sprawności. Rehabilitant przeprowadzi wówczas dużo czynności przywracających sprawne działanie nogom. Sprawne rehabilitowanie pacjenta potrafi zdziałać cuda i wyleczyć niemalże każde schorzenie. Szybkie efekty można zobaczyć dość szybko. Jedną z najbardziej profesjonalnych klinik zajmujących się rehabilitacją jest Centrum Medyczne Zdrowa Kobieta z Wrocławia. Ich stronę internetową o adresie URL www.zdrowakobieta.com.pl  zobacz pod tym linkiem.

Nowoczesną oraz efektywną metodą mało inwazyjnego leczenia żylaków jest ablacja laserowa EVLT a także EVLA. Metoda EVLT wykorzystuje prąd elektryczny o częstotliwości 460 kHz oraz mocy 2-4 W. W efekcie działania prądu ścianki żylaka podgrzane zostają do temperatury około osiemdziesięciu pięciu stopni Celcjusza, a wytworzona w ten sposób energia cieplna powoduje obkurczenie się ścianek żylaka i w efekcie jego zwężenie i zasklepienie. Leczenie żylaków metodą EVLA polega na iniekcji końcówki lasera w przestrzeń żyły pod znieczuleniem. Laser wytwarza fale o długości niespełna dwa tysiące nm, jakie z powodzeniem niszczą ścianki żylaka i w konsekwencji prowadzą do zarastania jego prześwitu.

'

W obiektywie
zdrowie
uroda
lekarstwa

Warto zobaczyć: