Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Ortodoncja, stomatologia i protetyka

2018-03-14 | Hania

frazy kluczowe: ortodoncja, stomatologia, protetyka

Jak wiadomo, dbanie o zdrowie dla każdego z nas powinno być sprawą priorytetową. Oczywistym jest, że gdybyśmy chcieli się badać o stóp do głów co kilka miesięcy, nie mielibyśmy czasu na nic innego. 
Niemniej jednak takie podstawy, jak badania krwi, wizyty u stomatologa lub okulisty, w przypadku gdy nosimy okulary, powinny być regularne. Jeśli chodzi o dbanie o zęby, to powinniśmy codziennie je szczotkować, używać nici dentystycznych, a także płynów do płukania jamy ustnej, które zabijają wszelkie bakterie, a także pomagają dotrzeć tam, gdzie nie poradziła sobie z tym szczoteczka. Tych produktów na rynku jest mnóstwo, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, jaki produkt byłby la nas odpowiedni, najlepiej jest to skonsultować z naszym stomatologiem podczas wizyty kontrolnej. A wracając do leczenia zębów - wszyscy wiedzą, przynajmniej teoretycznie, że o zęby trzeba dbać o najmłodszych lat, nie tylko pod względem codziennej higieny, ale również pod kątem regularnych wizyt kontrolnych i leczenia zębów. Trzeba o to dbać, ponieważ zęby, które nie zostaną w porę zaleczone będą musiały zostać wyleczone kanałowo, a w skrajnych przypadkach - usunięte. 
Nie oznacza to jednak, że zostaniemy zupełnie bez zębów, bo nowoczesna stomatologia oferuje nam wiele dobrych rozwiązań, takich jak protetyka. Gdy będzie musiało zdarzyć się także, że jakieś nasze naturalne zęby zostaną poddane ekstrakcji, tym samym będą zastąpione przez sztuczne szczęki. Aby jednak tego uniknąć, należy, co już zostało wielokrotnie wspomniane, regularnie leczyć zęby. Może również zdarzyć się tak, że z jakiegoś powodu krzywią nam się zęby. Dość powszechnym powodem takiego stanu rzeczy są zęby mądrości, które nie zawsze rosną tak jak wszystkie inne zęby, a co za tym idzie - nie tylko nie da się ich zaplombować, ale przede wszystkim krzywią nam zgryz. Jeśli nasz dentysta zauważy taki stan rzeczy, doradzi nam niezwłoczne usunięcie ósemek, aby nie dopuścić do rozwoju wady zgryzu. 
Jeśli jednak wada zacznie się rozwijać, pomoże nam ortodoncja, czyli założenie aparatu, który wyprostuje nam zęby.
Profesjonalne leczenie zębów w Lublinie oferuje

'

W obiektywie
ortodoncja
stomatologia
protetyka

Warto zobaczyć: