Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Pomoc przyszłej mamie

2013-01-22 | Jarek

frazy kluczowe: uroda, apteki, leczenie, poród, macierzyństwo

Znany dobrze kobietom stan błogosławiony to dla kobiety ogromna radość, ale też wielki wysiłek i stres. Tylko kobieta w ciąży potrafi zrozumieć to jak może czuć się inna kobieta w okresie błogosławionym, jak to jest być w ciąży, jak przebiega proces rodzenia dziecka, w końcu jak to jest zostać mamą. Takie chwile rodzą u kobiet setki różnych pytań, wątpliwości, dylematów. Na szczęście mogą one korzystać z takiej formy wsparcia jak pomoc osób znających się na tych tematach.

Jeżeli chcemy znaleźć doulę albo szkoły rodzenia w swojej miejscowości, to najszybszą drogą do tego będzie przejrzenie zasobów internetowych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać tam swoje zapytanie oraz nazwę miasta, na przykład 'doula z Wrocławia' albo 'szkoła rodzenia we Wrocławiu'. Będziemy mieli szansę trafić albo na bezpośredni kontakt do danej placówki albo osoby, albo dotrzemy do spisu takich kontaktów. Istnieje niemała szansa, iż trafimy do placówki o nazwie Centrum Świadomego Rodzicielstwa pod adresem http://www.krainadouli.pl prowadzonej przez Julię Sondhi - doradcę noszenia dzieci w chustach, doulę, instruktor masażu dzieci shantala. Dobrze jest dowiedzieć się nie tylko o zakres usług, ale także o ich ceny, opłaca się też zrobić sobie porównanie z innymi i w ten sposób dokonać wyboru oferty, która będzie korzystna cenowo, ale też i najlepsza jakościowo.

Bardzo przydatna w całym etapie takim jak ciąża jest pewnego rodzaju akuszerka nazywana inaczej doula. Osoba taka ma normalny zawód, a można powiedzieć, że jest to specjalistka od typowych spraw ciążowych, kobiecych, od wychowania dzieci, ma ona wiedzę jak położna, niemniej oczywiście nie jest ona lekarzem. W szybkim określeniu jest to pomocniczka, która zdobyła praktycznie zdobyte doświadczenie zarówno jako wychowawca dzieci, jak i rodzicielka, matka. Doula taka nie posiada jakiegoś certyfikatu, ale ma ona tak dużą wiedzę w swojej dziedzinie oraz informacje, jakie zdobyła w swoim życiu, jakie musiała zdobyć.

Z pewnością ciężarnej kobiecie bardzo dużo może pomóc szkoła rodzenia, w której będzie miała okazję dowiedzieć się tego, jakie są wszystkie etapy ciąży, oraz te najważniejsze, czyli tygodnie przed rozwiązaniem oraz ten najbardziej istotny dzień czyli rodzenie. Kobieta, która pierwszy raz zaszła w ciążę nie ma pojęcia jak reagować w różnego rodzaju chwilach, więc spędzenie czasu w szkole rodzenia pozwoli kobiecie przyzwyczaić się do pewnych chwil, jakie będzie musiała przejść. Osoby prowadzące tego typu placówki powiedzą w skrócie jak rodzić, aby poszło to jak najlepiej. Szkoły rodzenia potrafią dać kobietom bardzo dużo merytorycznych faktów związanych z całym procesem przygotowania się do porodu oraz samego rodzenia.

'

W obiektywie
uroda
apteki
leczenie
poród
macierzyństwo

Warto zobaczyć: