Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Wyjazd nad morze

2017-01-04 | Wojtek

frazy kluczowe: zdrowie, uroda, apteki, rehabilitacja, turnusy

Jestem już osobą w dość zaawansowanym wieku. W związku z tym moje ciało coraz częściej odmawia mi posłuszeństwa. Dodatkowo niedawno miałam złamaną nogę i trochę trudno mi się poruszać. Chodzę oczywiście na rehabilitację, ale do pełnej sprawności jeszcze sporo mi brakuje. Masaże i inne zabiegi rehabilitacyjne trochę pomagają, ale niestety jest ich za mało.

Oczywiście mogłabym załatwić sobie dodatkowe zabiegi, ale moja emerytura jest na to za mała. A nasza służba zdrowia nie jest chętna dopłacać do takich zabiegów. Rehabilitant zaleca skorzystanie z jakiegoś z dofinansowaniem z pfron, gdzie codziennie miałabym rehabilitację. Jednak z powodów finansowych w grę wchodzi tylko oferta turnusów rehabilitacyjnych z dofinansowaniem. Trudno jest znaleźć taki ośrodek. Zazwyczaj oferta skierowana jest do klientów samodzielnie pokrywających wszelkie koszty. Mój syn i synowa postanowili jednak poruszyć wszystkich swoich znajomych i uruchomić wszelkie swoje kontakty, aby taki turnus mi załatwić. I znaleźli ośrodek oferujący takie turnusy rehabilitacyjne w Sarbinowie nad morzem. Wyjazd miał być wczesną wiosną, a jak wiadomo, nad morzem jest wtedy najwięcej jodu. 
To z pewnością pomoże moim drogom oddechowym. Byłam im za to bardzo wdzięczna i już nie mogłam się doczekać. Trochę się obawiałam czy sobie poradzę, ale okazało się, że będę tam miała pełną opiekę. Zarówno medyczną jak i rehabilitacyjną. Dodatkowo jest tam dietetyk, który indywidualnie dostosowuje posiłki dla każdego kuracjusza. Mam nadzieję, że ten wyjazd pozwoli mi nabrać siły i poprawi moją sprawność.

'

W obiektywie
zdrowie
uroda
apteki
rehabilitacja
turnusy

Warto zobaczyć: