Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Maj 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Wymagania stawiane psychiatrom

2014-01-21 | Janek

frazy kluczowe: uroda, medycyna, apteki, psychiatra, praca dla psychiatrów

Psychiatria jest ciężką dziedziną nauki i skomplikowaną profesją. Choć zapotrzebowanie na psychiatrów jest duże, ilość absolwentów kierunków lekarskich ze specjalizacją psychiatryczną znacznie przewyższa wakaty dostępne dla tych wykwalifikowanych kandydatów na rynku pracy. Dlatego właśnie, aby wybrać najlepszych z najlepszych, pracodawcy stawiają wysokie wymagania przyszłym psychiatrom.

W większości ogłoszeń typu praca psychiatra wymaga się od kandydata dużego doświadczenia zawodowego. W wypadku tym jednak same praktyki czy specjalizacja są mało znaczące. Chodzi raczej o wieloletnią pracę psychiatry, w okresie powyżej dwóch lat. Brak doświadczenia zawodowego może wyeliminować z procesu rekrutacji na samym wstępie. Kiedy świeżo upieczony wyspecjalizowany lekarz wpisuje w wyszukiwarkę frazę psychiatra praca, oferty zatrudnienia przy jego doświadczeniu zlicza na palcach jednej ręki. Zazwyczaj stanowisko dla osób po ukończonej specjalizacji, bez większego doświadczenia oferują niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, organizacje zdrowia psychicznego i małe placówki publiczne w mniej popularnych regionach. Aby dostać się do pracy w szpitalu w dużym mieście, trzeba wykazać się doświadczeniem, a niejednokrotnie dodatkowym dyplomem.

Kandydaci na psychiatrę sprawdzani są także pod kątem odporności na stres, którą to łatwo ocenić podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nieśmiały i niespokojny kandydat ma dużo mniejsze szanse zatrudnienia od kogoś, kto spokojnie podchodzi do procesu rekrutacji. U psychiatrów poszukuje się także dodatkowych kwalifikacji, takich jak na przykład kursy wychowawcze, władanie językami obcymi czy biegła obsługa komputera. Ważne są również: znajomość najaktualniejszych odkryć psychologicznych i psychiatrycznych, nowinek przemysłu farmaceutycznego oraz możliwość pochwalenia się udziałem w ważnych badaniach naukowych. Nie do przecenienia jest także umiejętność pracy z umysłowo chorym pacjentem, której styl można szybko zweryfikować.
Wymagania, które stawia praca dla psychiatry mogą dziwić. Są jednak całkowicie uzasadnione. W końcu profesja nie należy do łatwych i wymaga od osoby zajmującej się nią wielu umiejętności i bardzo dużej wiedzy.

'

W obiektywie
uroda
medycyna
apteki
 psychiatra
 praca dla psychiatrów

Warto zobaczyć: