Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

zdrowie

Psycholog w Opolu

2017-11-15 | Jarek

frazy kluczowe: leczenie, psycholog, zdrowie

(...) Wielu ludzi posiada problemy o których jest ciężko mówić i które nawet ciężko zrozumieć. Ludzie coraz częściej udają w Internecie szczęśliwe życie, by móc zamknąć się w domu i z niego wychodzić. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak słaba potrafi być ludzka psychika, a gdy zrozumiemy, że bliska nam osoba ma jakieś problemy ze sobą, jest już za późno. Powypadkowa trauma, brak akceptacji środowiska, to wszystko potrafi zmienić nasze postrzeganie świata. Jedyną osobą, która może pomóc w uporaniu się z (...)

Zadbaj o zdrowie z turnusem rehabilitacyjnym

2017-11-02 | Paweł

frazy kluczowe: leczenie, rehabilitacja, zdrowie

(...) Turnusy rehabilitacyjne to doskonały pomysł na regenerację, poprawę kondycji fizycznej i odpoczynek. Jeśli czujesz się zmęczony, doskwierają Ci problemy zdrowotne, warto przeznaczyć trochę czasu tylko dla siebie i oddać się w ręce specjalistów, którzy zadbają o zdrowe ciało i zdrowego ducha. Możesz wybrać turnusy rehabilitacyjne nad morzem, gdzie oprócz standardowych zabiegów, będziesz mógł cieszyć się zachodami słońca i morskim powietrzem. Wiele ośrodków organizuje aktywności na świeżym powietrzu, takie jak ćwiczenia gimnastyczne lub spacery i marsze (...)

Wyjazd nad morze

2017-01-04 | Wojtek

frazy kluczowe: apteki, rehabilitacja, turnusy, uroda, zdrowie

(...) Jestem już osobą w dość zaawansowanym wieku. W związku z tym moje ciało coraz częściej odmawia mi posłuszeństwa. Dodatkowo niedawno miałam złamaną nogę i trochę trudno mi się poruszać. Chodzę oczywiście na rehabilitację, ale do pełnej sprawności jeszcze sporo mi brakuje. Masaże i inne zabiegi rehabilitacyjne (...)

Co znajdziemy na siłowni i w saunie?

2015-11-04 | Paweł

frazy kluczowe: rehabilitacja, sauna, siłownia, warszawa, zdrowie

(...) Jeśli chcemy wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną, warto by było pomyśleć o zapisaniu się na siłownię. Na pewno znajdziemy takie obiekty sportowe w swojej okolicy. Obecnie bowiem siłownie stały się bardzo popularne i korzysta z nich już mnóstwo osób. A co znajdziemy w takim (...)

Odżywki białkowe dla sportowców i ich rodzaje

2014-06-17 | Paweł

frazy kluczowe: lekarstwa, medycyna, odżywki, zdrowie

(...) Spożywanie odpowiednio dużych ilości białka ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy zależy nam na budowaniu tkanki mięśniowej. Na rynku są dostępne różne rodzaje odżywek białkowych, przeznaczonych dla sportowców.Najpopularniejsze odżywki białkowe to: izolat białek sojowych, koncentrat białka serwatkowego, ultrafiltrowane białko jaja, izolat białek serwatkowych, hydrolizat białka serwatkowego, kazeinian wapnia. 1. Izolat (...)

Czym jest psychoterapia?

2014-04-11 | Wojtek

frazy kluczowe: psychologia, psychoterapia, zdrowie

(...) O psychologach i psychoterapeutach mówi się często, że są lekarzami duszy. Czy o psychoterapii możemy mówić jako o rzeczywistej metodzie leczenia?I tak i nie. Psychoterapia, bardziej niż wszystkie inne metody leczenia konwencjonalnego i niekonwencjonalnego wymaga ogromnego zaangażowania od pacjenta. W relacji pomiędzy psychoterapeutą i pacjentem, ten pierwszy (fachowiec w swojej dziedzinie) staje się swoistym przewodnikiem duchowym, którego zadaniem jest ulżenie pacjentowi poprzez ukierunkowanie jego modeli emocjonalnych lub myślowych na takie, które poprawią kondycję psychiczną osoby poddawanej terapii lub też poskutkują jego rozwojem osobistym.Psychoterapia a kryzysy (...)

Kręgosłup musi być zadbany

2014-02-03 | Franek

frazy kluczowe: kręgosłup, medycyna, ortopedia, zdrowie

(...) Kręgosłup musi być zadbany. Wówczas wady postawy wywołane przez Wkładki ortopedyczne do butów, a także skolioza i lordoza nikomu nie będą groźne. Wady postawy kształtują się od małego – wiele godzin siedzenia przed telewizorem i komputerem, otyłość, brak ruchu na pewno spowodują, że pojawią się wady postawy, bóle kręgosłupa, czasem skolioza i lordoza. Rodzice powinni dbać o zdrowie własnego dziecka i nie pozwalać, aby dopadły je choroby kręgosłupa.Od zdrowia całego kręgosłupa zależy zdrowie (...)

Regularne wizyty u dentysty

2013-10-21 | Franek

frazy kluczowe: medycyna, stomatologia, zdrowie

(...) Bardzo wielu Polaków deklaruje się, że nie chodzi regularnie do dentysty. Jest to zjawisko bardzo negatywne, ponieważ nie leczony zgryz może z dnia na dzień być w coraz gorszym stanie. Szkodliwy nalot i próchnica do takiego stopnia niszczą zęby, że w ciągu niewielkiego okresu czasu z niewielkiej dziurki może zrobić się dziura na wielką część zęba. Dodatkowym problemem powinien wydawać się fakt, że nie każdy gabinet stomatologiczny przyjmuje absolutnie wszystkich pacjentów - zdarzają się sytuacje, że pacjenta nie stać na leczenie prywatnie, a niektóre kliniki leczą swoich pacjentów tylko w taki sposób. Dla pacjentów innych gabinetów nie pozostało nic innego, jak poszukiwać odpowiedniego (...)

Estetycznie wyglądające zęby

2013-10-18 | Jarek

frazy kluczowe: leczenie, medycyna, zdrowie, zęby

(...) stomatologicznych. Różnią się one ceną oraz skutecznością, czasem posiadają one też odmienny wpływ na korzenie zębów, dziąsła, na zęby. Zanim poddamy się takiemu zabiegowi wybielania powinniśmy dokładnie zdobyć informacje na czym polega oddziaływanie danego środka aktywnego. Osoby z grubszym portfelem mogą zafundować sobie implanty, czyli całościowe uzupełnienia, albo specjalne nakładki na zęby. Są one stosunkowo kosztowne, jednak efekt jaki dają jest zdumiewający! Wtedy zęby wyglądają naprawdę zjawiskowo i wspaniale się prezentują. Są naprawdę skutecznym i bardzo estetycznie działającą (...)

Leczenie schorzeń nóg

2013-03-14 | Franek

frazy kluczowe: lekarstwa, uroda, zdrowie

(...) Jak jesteśmy już przy ułomnościach układu krwionośnego przypatrzmy się nowoczesnym sposobom leczenia jednego z najpowszechniejszych schorzeń, którymi są żylaki. Czym są żylaki? To niezwykle niewygodny obrzęk żył kończyn dolnych. Żylak pojawia się w wyniku nadmiernego rozszerzania się żyły, co może skutkować pękaniem ścianek żyły oraz owrzodzeniami. Żylaki powodują wybrzuszanie się powłoki skórnej, a w konsekwencji skręcanie się żył. Najczęściej występującymi żylakami są żylaki kończyn dolnych lecz żylaki nóg to nie jedyny rodzaj żylaków. Często mamy również do czynienia z żylakami odbytu, a czasami z żylakami przełyku. Życie gna naprzód i medycyna pozostaje za. Kilka miesięcy temu usłyszałem we Wrocławiu o wykorzystaniu genetycznie modyfikowanego lnu do produkcji zbawiennych opatrunków wykorzystywanych do leczenia trudno gojących się ran. Następnie zaś o dobroczynnych właściwościach nienasyconych kwasów (...)

Zdrowie zaklęte w kropli

2013-02-27 | Jarek

frazy kluczowe: apteki, dieta, uroda, zdrowie

(...) Czym jest tajemniczy marketing wielopoziomowy MLM często określany mianem network marketingu? Jest to system MLM, na bazie którego firmy MLM dają pracę wszystkim tym, którzy pragną przetestować się w odmiennym systemie pracy niż typowy system na etacie, chcieliby zarobić ekstra fundusze albo też posiadają predyspozycje dobrego sprzedawcy i praca MLM w systemie MLM będzie dla nich ogromnym wyzwaniem. Wszystkiego o marketingu wielopoziomowym zdobędziecie subskrybując liczne fora dyskusyjne w temacie MLM. Wyszukacie tam wiele porad a także opisów doświadczeń ludzi, którzy zdobywali klientów dla (...)