Witamy!

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie co to znaczy zdrowo się odżywiać. Co składa się na zdrowe odżywianie? Dowiedzmy się więc...

Lipiec 2018 Marzec 2018 Listopad 2017 Styczeń 2017 Maj 2016 Luty 2016 Listopad 2015 Lipiec 2015 Czerwiec 2014 Kwiecień 2014 Luty 2014 Styczeń 2014 Październik 2013 Marzec 2013 Luty 2013 Styczeń 2013

Zadbaj o zdrowie z turnusem rehabilitacyjnym

2017-11-02 | Paweł

frazy kluczowe: zdrowie, leczenie, rehabilitacja

Turnusy rehabilitacyjne to doskonały pomysł na regenerację, poprawę kondycji fizycznej i odpoczynek. Jeśli czujesz się zmęczony, doskwierają Ci problemy zdrowotne, warto przeznaczyć trochę czasu tylko dla siebie i oddać się w ręce specjalistów, którzy zadbają o zdrowe ciało i zdrowego ducha. 
Możesz wybrać turnusy rehabilitacyjne nad morzem, gdzie oprócz standardowych zabiegów, będziesz mógł cieszyć się zachodami słońca i morskim powietrzem. Wiele ośrodków organizuje aktywności na świeżym powietrzu, takie jak ćwiczenia gimnastyczne lub spacery i marsze na plaży. Jeśli nie przepadasz za morzem, możesz zwrócić uwagę na turnusy w górach. Przepiękne górskie miejscowości pomogą odpocząć również Twoim zmysłom, a rześkie powietrze postawi Cię na nogi. Wiele ośrodków usytuowanych jest w pobliżu pasm górskich, możesz liczyć na kojące widoki, dużo zieleni. 
Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych będziesz mógł korzystać z darów natury, wybrać się na piesze lub rowerowe wycieczki. Lasy, strumienie, górskie wędrówki będą cennym dodatkiem zwłaszcza dla osób na co dzień mieszkających w dużych miastach. Wiele ośrodków organizuje turnusy z dofinansowaniem z PFRON dostępne w różnych ośrodkach. O takie wsparcie finansowe mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne spełniające określone warunki. 
Taka osoba lub jej opiekun musi wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w centrum pomocy najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli potrzebujesz regeneracji, potrzebujesz aktywnej rehabilitacji lub chcesz, żeby Twój bliski poprawił stan zdrowia oraz rozwinął zdolności interpersonalne, poznał nowych ludzi, odkrył nowe pasje, warto zainteresować się tą formą rehabilitacji.

'

W obiektywie
zdrowie
leczenie
rehabilitacja

Warto zobaczyć: